JAYZ KUMSANUA RAPPER DRAKE KATIKA REMIX YA “WE MADE IT ” NA KUMPA SHAVU BIDADA LUPITA NYONG’O “Jay Electronica – We Made It (CDQ) Ft. Jay-Z.” on YouTube


image

Jay Z amepata nafasi ya kuwarukia
haters wake kwenye remix ya ‘We
Made It’ aliyoshirikishwa na Jay
Electronica.
Kwenye verse hiyo Jay anasema:
“Sorry Mrs. Drizzy for so much art
talk / Silly me rapping about sh*t that
I really bought / While these rappers
rap about guns they ain’t shot and a
bunch of other silly sh*t that they
ain’t got.’ Mashairi hayo yanatokana
na interview aliyofanya Drake kwenye
jarida la Rolling Stone ambapo
alimchana Jay Z.
“It’s like Hov can’t drop bars these
days without at least four art
references. I would love to collect at
some point, but I think the whole rap/
art world thing is getting kind of
corny.”
Katika hatua nyingine, Jay Z amempa
shavu Mkenya Lupita Nyong’o
kwenye ngoma hiyo. ‘I’m on my
Lupita Nyong’o / Stuntin’ on stage
after 12 Years a Slave.’

image

Posted from WordPress for Android,by hailedavy

Advertisements